Pomoc na pravém místě

Vše začalo výzvou o pomoc IMG 4901tělesně postižené dívce jménem Sabinka. Ale jak mohou školáci v této situaci pomáhat? Je to vůbec možné?

Řešení se přeci jenom našlo a pokračovat v této ušlechtilé myšlence se ujala v letošním školním roce žákovská samospráva - Škollinka. Hned od září bylo jasno – sbíráme víčka od PETlahví pro nemocnou Sabinku. Výzva putovala do všech tříd naší školy a nutno říci, že žáci opravdu nezaháleli. Byla stanovena pevná doba pro sběr víček a osmáci Adéla Froňková a Jarek Knedlík každé úterý o velké přestávce „ kýblovali“. Ptáte se, co to znamená? Vršky jsme nevážili kvůli jejich hmotnosti na kila, ale odměřovali jsme na litry. Pomocníkem se tedy nestala váha, ale 10ti litrový kbelík.

A jaký byl výsledek? Celkem žáci nasbírali 1193 litrů víček od PETlahví a největším počtem litrů se tentokrát mohla pochlubit 6.A. Tato celoroční aktivita nebyla vnímána jako soutěž, ale jako pomoc. Pomoc Sabince, pomoc, která byla v silách našich žáků. Proto malá sladkost pro žáky v závěru sběru byla poděkováním, ne odměnou.

Za Škollinku Mgr. Marcela Stupavská

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání