Coca-Cola Cup - 6.místo v ČR

V pátek 15. května jsme vyrazili do Velké Bíteše, Cocaale ještě dva dny před turnajem jsme vůbec nevěděli, jestli do Bíteše pojedeme, neboť k dlouhodobě zraněným hráčkám nám přibyly další tři hráčky Kmentová, Froňková, Bohunská. A tak z patnáctičlenného kádru zůstalo pouze deset hráček. A účastnit se turnaje bez 5 hráček týmu, ve kterém jsou hrány tři těžké zápasy po 40 minutách, je téměř nereálné. Ale holky se vzdát nechtěly a chtěly se poprát o postup do českého finále turnaje. Proto jsme tým doplnili dvěmi hráčkami, a to uzdravenou Balusovou a Šedovou. Velké dilema jsme měli na postu gólmanky, kde zraněnou Michaelu Kmentovou nakonec výborně nahradila Blanka Jarošková.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti fyzicky vyspělému týmu z Čáslavi a hned od první minuty oba týmy předváděly útočnou a pohlednou kopanou, kde ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Poločasový výsledek 2:1 pro nás mluví za vše. Do druhého poločasu nastoupila Čáslav ještě agresivněji a z pokutového kopu vyrovnala na 2:2. Ale našim holkám pouze jeden bod nestačil, a tak vyvinuly tlak, ze kterého padla naše třetí a zároveň vítězná branka. Mutěnice - Čáslav 3:2 Naše góly daly Ilčíková 2 x, Mráková 1 x.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácí Velké Bíteši. A znovu byl vidět zajímavý zápas, kde jsme byli hned od první minuty aktivnější. Ale dobře chytající gólmanka a branková konstrukce, kterou jsme nastřelili hned třikrát, nám dlouho odolávaly. A ze zápasu bylo nakonec drama se šťastným koncem pro nás. Mutěnice – Bíteš 2:1 Naše góly dala Ilčíková 2x.

K poslednímu zápasu, který rozhodoval o postupu do českého finále, kde se utkají čtyři nejlepší týmy z celé České republiky, jsme opět jako loni nastoupili proti sportovní fotbalové škole z Pardubic, která během celého turnaje ještě neprohrála a soupeřům nadělovala spoustu gólů. Holky bojovaly ze všech sil a dlouho držely se soupeřem krok, ale rozhodla jedna sporná situace (přímý kop), ze které se Pardubice ujaly vedení. Nám nezbývalo nic jiného než soupeře zatlačit a střelit dvě branky a pokusit se o zázrak. Bohužel jsme už na obrat neměli sílu a favorit si pojistil výhru druhou brankou. Mutěnice – Pardubice 0:2. Ve Velké Bíteši jsme tak skončili na 2. místě.

Tento ročník byl pro naše děvčata opět úspěšný, i když jsme znovu skončili těsně před branami finále. Konečné 6. místo v republice je pro naši školu a obec Mutěnice dobrou vizitkou.

Poděkování patří těmto hráčkám: Bírešová Aneta, Mráková Eva, Skočíková Sabina, Balusová Barbora, Mokrušová Pavlína, Trávníčková Veronika, Ilčíková Sára, Šedová Julie, Kmentová Michaela, Špérová Kateřina, Holišová Andrea, Buchtová Anna, Bohunská Lauren, Froňková Adéla, Langříková Hana, Jarošková Blanka.