Výstava prací keramického kroužku

V Galerii na chodbě  naší základní školy v Mutěnicích probíhala od 15. do 24. června 14výstava prací žáků keramického kroužku. Výstava byla věnována prezentaci vlastní tvorby sedmnácti žáků naší školy ve věku 8 až 13 let, kteří navštěvovali keramický kroužek ve druhém pololetí školního roku 2015-2016. Mezi výrobky mohli návštěvníci zhlédnout hrníčky, vázičky, pěkné květináče, sošky zvířat, závěsné plastiky soviček, delfínů, papoušků, lidských obličejů, malované obrázky, drobné předměty na památku a pokladničky - to vše z  hnědé nebo bílé keramické hlíny, naglazované nebo jen vypálené, zatřené burelem i kombinované.

Práce žáků oslovovaly návštěvníky svojí různorodostí, ale také jedinečností i originalitou. Žádné z dětí nechtělo vytvářet stejnou věc jako kamarád, napodobovat práci druhého. Každé dítě vkládalo do svého díla kousek svého já a právě v tom bylo kouzlo kreativity.

Děti z keramického kroužku děkují všem, kteří se přišli na jejich výstavu podívat - rodičům, svým sourozencům, babičkám a dědečkům, svým kamarádům, přátelům a blízkým. Snad se všem tvorba mladých keramiků líbila. Na viděnou na další výstavě, která čeká na nové talenty a jejich nápady v příštím školním roce.

Mgr. Markéta Labudová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání