Filtrované položky podle data: středa, 10 leden 2018 - Základní škola Mutěnice

ÚŽASNÉ DIVADLO FYZIKY

zÚDIF neboli Úžasné divadlo fyziky k nám zavítalo již podruhé. Díky spolupráci školy a Klubu rodičů mohli žáci zhlédnout velice zajímavé vědecké představení.

První stupeň pozoroval a zkoumal pokusy z oblasti mechaniky a termiky. Jde nafouknout balónek pomocí nasycené limonády? Jak výkonný fukar je zapotřebí, aby malý míč létal? Kolik dětí bezpečně udrží pět nafouknutých balónků? Chovají se ve vakuu stejně předměty naplněné vzduchem, nebo vodou? To je jen několik málo otázek, na které jsme s údivem hledali odpověď.

Představení připravené pro druhý stupeň mělo podtitul „Tóny fyziky". Na úvod žáky zaujaly netradiční hudební nástroje, protože zajímavý a udivující zvuk dokážeme vyloudit z hadice, roury, upravené plechovky nebo hrníčku. Že zvuk můžeme nejenom slyšet, ale i „vidět", dokázaly pokusy s pomocí Rubensovy trubice, optické závory nebo hudebního přehrávače.

Mgr. Švédová

Číst dál...

ŠD2 Návštěva výstavy

V prvním týdnu nového roku jsme se společně vydali na výstavu děl J. Lacka. Děti zhlédly krátký dokument, který byl na výstavě promítán a tak měli možnost malíře vidět i slyšet jeho vyprávění. Společně jsme si prohlédli všechna vystavená díla a v družině si pakpovídali o těch, která děti nejvíce zaujala. Vyprávěli jsme si i o dalších malířích, kteří pocházejí nebo bydlí v Mutěnicích.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání