Filtrované položky podle data: středa, 21 únor 2018 - Základní škola Mutěnice

Masopustní karneval

masopustV mimoškolní činnosti si děti připomínají také různé zvyky a tradice. Po jarních prázdninách nás všechny čeká období masopustu, a tak se obě oddělení školní družiny a třída školního klubu sešly společně v tělocvičně, aby si užily masopustní karneval.

Děti přišly v hezkých a nápaditých maskách, nejprve se nám jednotlivé masky představily, a potom už začalo pravé karnevalové dovádění plné různých soutěží, her a tanečků. Čas utíkal mnohem rychleji než jiné dny, a tak už se těšíme na další společnou akci.

Vychovatelky ŠD a ŠK

Číst dál...

Kamarádi on-line

DSCN1479„Kdo z vás hraje nějakou počítačovou hru na internetu?“, ptá se lektor přednášky.  Přihlásili se téměř všichni. Bylo tedy jasné, že preventivní program s tematikou bezpečnosti na internetu nazvaná Kamarádi on-line je určena právě pro tyto zúčastněné žáky, tedy žáky obou pátých tříd. Přednášející RNDr. Ludvík Hanák začínající uživatele internetu začal postupně seznamovat s možnými riziky, která na ně ve světě velkých lákadel a zdánlivě neomezených možností číhají. Zazněly dnes velmi aktuální pojmy jako kyberšikana, kybergrooming. Ve školním promítacím sále panovala příznivá tvůrčí atmosféra. Poměrně účinné byly příklady ze života, které uváděl přednášející. Žáci pozorně naslouchali a aktivně spolupracovali. Dokázali dokonce přispět vlastními, bohužel již negativními zkušenostmi. Takže se nakonec společnými silami dobrali výsledku, jak bezpečně se na internetu chovat.

Dalším velkým tématem programu byla závislost na internetu. Děti si mohly pomocí jednoduchých otázek vyzkoušet, jak taková závislost vypadá, případně zda již nejsou v rizikové skupině.

Závěrem tedy můžeme konstatovat, že úvodní preventivní program pro začínající uživatele internetu se setkal s příznivým ohlasem. Přínosné určitě bude v tomto vzdělávání pokračovat.

Mgr. Pavlína Lacinová

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání