ÚŽASNÉ DIVADLO FYZIKY

zÚDIF neboli Úžasné divadlo fyziky k nám zavítalo již podruhé. Díky spolupráci školy a Klubu rodičů mohli žáci zhlédnout velice zajímavé vědecké představení.

První stupeň pozoroval a zkoumal pokusy z oblasti mechaniky a termiky. Jde nafouknout balónek pomocí nasycené limonády? Jak výkonný fukar je zapotřebí, aby malý míč létal? Kolik dětí bezpečně udrží pět nafouknutých balónků? Chovají se ve vakuu stejně předměty naplněné vzduchem, nebo vodou? To je jen několik málo otázek, na které jsme s údivem hledali odpověď.

Představení připravené pro druhý stupeň mělo podtitul „Tóny fyziky". Na úvod žáky zaujaly netradiční hudební nástroje, protože zajímavý a udivující zvuk dokážeme vyloudit z hadice, roury, upravené plechovky nebo hrníčku. Že zvuk můžeme nejenom slyšet, ale i „vidět", dokázaly pokusy s pomocí Rubensovy trubice, optické závory nebo hudebního přehrávače.

Mgr. Švédová

Více z této kategorie: « Vánoční koncert Školka v pohybu »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání