Školka v pohybu

PICT0019Slyšeli jste někdy o projektu Školky v pohybu? Pokud máte své dítě ve třídě Berušek, Medvídků nebo Kuřátek, pak určitě ano. Jedná se totiž o projekt, který v minulém roce začal v několika školkách na Hodonínsku a od letošního roku je realizován také v naší mateřské škole. Tento pohybový program pořádá pro děti starších tříd MŠ fotbalový klub FK Hodonín z.s. za finanční podpory MND a.s.

Mezi hlavní cíle projektu patří nejenom rozvoj všestranných pohybových schopností a dovedností, ale také podpora spolupráce v kolektivu, soutěživosti v duchu fair-play a v neposlední řadě také podpora radosti z pohybu.

A jak vše probíhá? Děti z jednotlivých tříd se jednou za čtrnáct dnů v pátek přesunou do tělocvičny, kde probíhá „trénink“ pod vedením kvalifikovaných trenérů. Intenzívně „trénují“ 45 minut formou průpravné hry. Trenéři myslí i na chvilku odpočinku (vydýchání se), protahovací cviky a pitný režim. Nejen že mají děti tolik potřebný pohyb, ale také se musí postarat o své věci. Převléci se do cvičebního úboru, který většina během aktivit propotí. Poté se převléci do suchého a vše si zabalit do batůžku.

Po prvních hodinách se děti ptaly: „Po svačině půjdeme zase?“ Nyní po rozběhnutí projektu se těší na další trénink, nové aktivity, které využívají i při volném pobytu venku.

No řekněte, není to fajn mít radost z pohybu, který prospívá zdraví?

Školky v pohybu poběží asi do poloviny června.

                                                                                                                                                     

Věra Hanáčková

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání