Svět kolem nás

IMG 9982Pomalu se stává tradicí, že v únoru zavítají na naši školu cestovatelé, kteří realizují v rámci projektu Svět kolem nás zeměpisný pořad o zemích, které navštíví během roku. V předchozích letech to bylo Mexiko, Peru, Indie a Vietnam. Nyní představili žákům Kubu. Svůj zpracovaný videozáznam doplnili slovem, vlastními prožitky a zodpověděli také mnohé zvídavé otázky.

Kuba – dvě tváře svobody. Takový byl název letošní projekce.

Kuba jako ostrovní stát v Karibském moři je v současnosti druhou nejchudší zemí Latinské Ameriky. Je charakteristický centralizovaným řízením ekonomiky, pěstováním cukrové třtiny a kakaových bobů, zpracováním tabáku, exportem rumu a krásnou přírodou. Žáci též zhlédli různá zákoutí hlavního města Havany a potěšili se tancem a pestrobarevnými kostýmy karnevalového veselí.

Při loučení jsme dostali několik krásných obrázků této země a my už se těšíme, jak s nimi rozšíříme nově nainstalovanou galerii fotografií z tohoto projektu. Také jsme obdrželi pozvánku do příštího ročníku. Za rok se rádi podíváme do Iránu.

Mgr. M. Stupavská

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání