Kocour v botách - Puss in boots

uvodPohádka o tom, že se nemusíme bát příležitosti, nemáme se vzdávat, zkusit štěstí a vytrvat v úsilí, aby se věci změnily k lepšímu. Přesně taková byla veselá anglicko-česká pohádka s písničkami o netradičním dědictví v podobě kocoura, který chce, aby mu jeho pán dal ušít boty, a on ho potom za odměnu  přivede k bohatství a k lásce krásné princezny.

Před představením nejeden z nás pociťoval lehké pochyby, jestli jsou naše znalosti angličtiny dostatečné, abychom vše správně pochopili. Všechny obavy však byly zbytečné. Písně a text byly protkány anglickými slovíčky i celými větami, srozumitelnými i žákům čtvrtých a pátých tříd. Nadané herecké trio, ve složení dvou mužů a jedné ženy, nám předvedlo krásné představení, okořeněné stínohrou, která je v současných divadlech k vidění jen zřídka. Veselý smích a závěrečný potlesk byl neklamnou známkou toho, že se hercům anglicko-české představení povedlo.

L. Švédová, I. Vaňková