Dopravní hřiště

Žákům třetí a IMG 3027čtvrté třídy se blíží věk deseti let, kdy budou moci sami poprvé vyjet na kole na silnici. Aby byl tento začátek jejich cyklistické role co nejbezpečnější, o to se stará dopravní výchova. Provoz na silnicích je stále sinější, takže jde doslova o život. A to je vážná věc. Pravidelně každým rokem k nám do školy přijíždějí zkušení instruktoři dopravní výchovy a společnými silami se snažíme dětem předat to nejdůležitější.

Nejprve přichází na řadu teorie. Dopravní značky, dopravní předpisy. Bez těch to skutečně nejde. Po důkladném seznámení s teorií se píše test a počítají se chyby. A potom už přichází na řadu kolo. Jdeme jezdit. Bezpečnost je důležitá, a proto musí mít všichni na hlavě přilby. Jezdit také nebudeme jen tak. Nejdříve musíme natrénovat bezpečné ovládání svého kola při jízdě zručnosti. Přeborník je ten, kdo nenasbíral žádné trestné body. Nakonec nás čeká simulace skutečné dopravní komunikace. Musíme jezdit pomocí dopravních značek a předpisů. Kdo vydrží na dopravním hřišti až do konce, není tedy vyloučen za porušení pravidel, je odměněn drobnou cenou, a hlavně velikou pochvalou. Vždyť za chvíli už nás čeká průkaz cyklisty a hurá bezpečně na silnici.                                                        

Mgr. Pavlína Lacinová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání