Česká balada

besedaV úterý 15. listopadu 2016 zhlédl 5.–9. ročník naší školy literárně-zábavné představení o vývoji balad v české literatuře. Zopakovali jsme si nejen Erbenovy balady, ale v pořadu zazněly i balady například Jiřího Wolkera a Petra Bezruče.

Program byl zajímavý, vedle recitace jsme slyšeli také baladu v písňové úpravě s doprovodem kytary. Agentura paní Aleny Bastlové z Opavy nám tímto pořadem připomněla 205. výročí narození českého sběratele lidové slovesnosti Karla Jaromíra Erbena, jehož významný den narození vyšel právě na letošní 7. listopad.

Mgr. Iva Kovářová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání