S radostí na led

Bruslení na ledě brusleni2patří mezi tradiční a velmi oblíbené zimní sporty. Ale v poslední době se setkáváme s údaji o tom, jak klesá fyzická zdatnost školáků. Děti často pohyb a sportovní aktivity na hřišti vymění za televizi, počítač či tablet.

Proto se ve škole snažíme, mimo běžné hodiny tělesné výchovy a různých sportovních kroužků, nabídnout i něco navíc. Po mnohaleté pozitivní zkušenosti s výukou plavání jsme se rozhodli v loňském školním roce vyzkoušet kurz bruslení. U žáků prvního stupně byl nejen velký zájem o tuto sportovní aktivitu, ale měl i pozitivní ohlas ze strany rodičů. A proto i v tomto školním roce oslovila škola rodiče žáků prvního až pátého ročníku a nabídla desetihodinový kurz bruslení pod vedením zkušených trenérů.

Od konce měsíce září tak začali žáci prvního, čtvrtého a pátého ročníku na zimním stadionu v Hodoníně s výukou bruslení. Ti starší se pod vedením trenérů zdokonalují, získávají větší jistotu a vybrušují techniku. Ti nejmenší si hravou formou osvojují základy pohybu na ledě. Někdy se brusle rozjedou nečekaně rychle, a tak je nejbezpečnější brzdou vlastní zadeček. Ale každý hned vyskočí a s chutí a odhodláním to zkouší znovu.

Mgr. G. Komínková, Mgr. J. Olexová

Více z této kategorie: « Česká balada Vánoční koncert »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání