Vánoční koncert

koncert 6Rok uběhl jako voda a máme tady opět společné hudební vánoční setkání. 19. prosince jsme v předvánočním spěchu a shonu měli příležitost zastavit se a poslechnout si známé i méně známé koledy. Paní učitelky Kovářová a Komínková a pan učitel Kovář sestavili, nacvičili a technicky zabezpečili hudební program sestávající z dvou částí.
O poutavý úvod se postarali dva trubači, pak následovalo pásmo plné pastýřů, andělů, tří králů a koledníků hrané a zpívané žáky 4. a 6. ročníku.

Ve druhé části vánočního koncertu se představili žáci druhého stupně. Písně a koledy z různých zemí Evropy nám napověděly, že i když každá země má své neodmyslitelné zvláštnosti, nejsou si lidé a země zas až tak moc vzdálené.

Tento hudební program byl vlastně vyvrcholením dlouhodobého projektu Vánoce v Evropě. Již koncem listopadu proběhly vánoční dílny. Žáci vyšších ročníků pomáhali svým mladším spolužákům vyrobit vánoční dárky a přáníčka. A protože vánoční doba je neodmyslitelně spojena s charitativní činností, bohatý výtěžek z prodeje těchto školních výtvorů bude věnován na zakoupení kompenzačních pomůcek potřebným dětem naší školy.

Evropskou rozmanitostí zářila i vánoční výzdoba celé naší školy, která vznikla díky usilovné práci všech šikovných školáků a zaměstnanců školy.

Všem návštěvníkům děkujeme a přejeme příjemné prožití Vánoc.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání