Úžasné Divadlo Fyziky - 2. stupeň

DSCN0270ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Každé jejich vystoupení má ústřední téma. Žáci 2. stupně se seznámili s blokem o termice. Údiv vyvolávalo množství zajímavých pokusů, které byly prokládány odborným výkladem.

Proč naše tričko nehoří? Roztaje rychleji kostka ledu na kovové nebo dřevěné destičce? Proč se solí silnice? Při kolika stupních taje voda a kdy solný roztok? Co se děje při absolutní nule? Proč se dusík musí skladovat ve speciální nádobě? Bude rychleji hořet papír obalující kovovou tyč nebo dřevěnou? Toto jsou některé z otázek, na které žáci dostali odpověď prostřednictvím předváděných pokusů.

Jistou dávku odvahy museli prokázat ti, kteří se jako dobrovolníci zapojili do pokusů. Když vidíte, jak se guma nebo petrželka po vytažení z tekutého dusíku po úderu rozpadne na malé kousky, pak asi zaváháte, jestli si necháte ten samý dusík nalít na ruku. Oheň na dlani asi taky nedržíte každý den. A tak není divu, že po ukončení programu zůstala skupinka žáků u předváděcího pultu a vyzvídala další zajímavosti.

Mgr.L.Švédová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání