Úžasné Divadlo Fyziky - 1. stupeň

uvod3Víte, jak létá raketa? Na jakém principu funguje ponorka? Proč se olej, voda a kečup nesmíchají? My už teď ano. 20. prosince k nám do školy totiž zavítalo Úžasné Divadlo Fyziky. Sami členové o sobě říkají: „Začali jsme s nápadem „ukazovat fyziku zajímavě“. Předáváme radost z poznání a snažíme se probudit v lidech nadšení z pozorování světa kolem sebe.“

Představení Úžasného Divadla Fyziky pořádala naše škola ve spolupráci s Klubem rodičů, který na každého žáka přispěl částkou 30 Kč. Celková částka na žáka činila 50 Kč, takže rodiče hradili už jen 20 Kč.

A že to stálo za to, hovoří na fotografiích spokojené výrazy našich dětí. Program pro první stupeň byl samozřejmě přizpůsoben věku posluchačů. Ve vzduchu létaly balónky, pomyslné rakety v podobě PET lahví, míchaly se tekutiny různých barev. Rovněž plály ohně různé intenzity, dokonce tryskala fontána. Každý pokus byl velmi efektní, žáci měli možnost se na experimentech podílet, na konci se všichni společně dobrali přijatelného fyzikálního vysvětlení. Vrcholem představení pro první stupeň byl pokus „Jak zapálit školu snadno a rychle.“ Nakonec následovalo nutné poučení: „Nic z toho doma nezkoušejte!“ Takže zkoušet nebudeme a už se těšíme na hodiny fyziky na druhém stupni!

Mgr. P. Lacinová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání