Ztraceni v knihovně?

DSCN0203Ve středu 15. února se obě třídy čtvrťáků vydaly na návštěvu do Městské knihovny Hodonín. Paní knihovnice měla připravený program Ztraceni v čase, což je název knihy spisovatelky Petry Braunové. Na takovou návštěvu je třeba se důkladně připravit. V první řadě se alespoň orientačně seznámit  s literárním dílem. Naše škola v rámci podpory rozvoje čtenářských dovedností zakoupila do školní knihovny 22 kusů této knihy, takže každý čtvrťák měl v hodině čtení jeden výtisk v ruce. A tak se ještě před cestou do Hodonína děti seznámily s Martinem a jeho strastmi. Kdo se ztratil v čase, proč, jak se to přihodilo, s kým se tam dotyčný potkal, jaké měl pocity, když se ztratil, jaké to bylo v jiné době, vrátil se zpět…? Na tyto a jiné otázky se snažili žáci v Hodoníně za pomoci paní knihovnice hledat odpovědi. Pokud zůstaly některé dotazy nezodpovězeny, nevadí. Ve škole budeme s četbou knihy pokračovat a jistě nějaké uspokojivé vysvětlení najdeme.

V knihovně jsme se tedy rozhodně neztratili, naopak, našli jsme zde spoustu dobrých známých jak v osobě paní knihovnice, tak v podobě spousty pěkných knih. Moc se nám tam líbilo. Někteří jsme se už dříve stali pravidelnými čtenáři, jiní za tam rádi zase brzy vrátíme.

Mgr. P. Lacinová, Mgr. M. Labudová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání