Svět kolem nás

vietnamLetos již pošesté zavítali mezi žáky II. stupně mladí cestovatelé, kteří nabídli naší škole zapojení se do projektu Svět kolem nás. S tímto zeměpisným programem navštíví ročně více než 150 míst napříč Českou republikou. Jejich přednášky jsou jedinečné díky svým podáním reality. Kromě geografických a přírodopisných aspektů se zaměřují na život místních obyvatel i jejich zvyky v kontrastu k našemu způsobu života. Šestý díl nás tentokrát zavedl do jihovýchodní Asie a měl název Vietnam – brána do Indočíny. Žáci se dozvěděli základní fakta o této zemi i o její historii. Společně jsme obrazem navštívili Ho či Minovo město, hlavní město Hanoj, přístav Hoi an, řeku Mekong, tropický deštný les i krasové útvary, chámskou kulturu. Poznali jsme život obyčejných lidí i tajemství vietnamské kuchyně. Tento program plný okouzlujících scenérií obohatil našim žákům zeměpisný obzor. Jejich otázky pokládané v jeho závěru svědčily o zájmu o tento kout světa i o další plány autorů tohoto projektu. Příští rok se můžeme těšit na daleké ostrovní státy, protože další kroky této expedice budou směřovat do Karibiku.

Mgr. M. Stupavská

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání