Zeměpisná olympiáda

olympiadaZV průběhu ledna 2017 se konala na naší škole základní kola Zeměpisné olympiády. Žáci soutěžili ve třech věkových kategoriích (kategorie A – šestý ročník, kategorie B – sedmý ročník, kategorie C – osmý a devátý ročník). Soutěžní otázky byly vybrány z různých tematických celků, např. planeta Země, kartografie, topografie, obyvatelstvo Země, kontinenty Amerika, Afrika a Austrálie. Základního kola se zúčastnilo 44 žáků a vítězové kategorií dále postoupili do okresního kola – v kategorii A to byl Matyáš Lamáček, v kategorii B pak Anna Králíková a v kategorii C Kristián Esterka.

Všichni tři úspěšně reprezentovali naši školu v okresním kole, které se letos konalo 21. února 2017 na ZŠ Rohatec. A byli velmi úspěšní. Anna Králíková a Kristián Esterka obsadili krásná čtvrtá místa, Matyáš Lamáček byl dvacátý. Pochvalu si zaslouží nejenom oni, ale všichni žáci, kteří i v základním kole prokázali dobré zeměpisné vědomosti, aktivitu a soutěživost.

Mgr. Stanislava Michnová

Více z této kategorie: « Svět kolem nás Bruslení pokračuje »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání