Výlet do pravěku

BulvaVe středu 22. března se obě naše čtvrté třídy vypravily na exkurzi do Brna do Pavilonu Anthropos. Toto muzeum je zaměřeno na období pravěku. A protože pravěk právě probíráme ve vlastivědě, volba byla jasná.

V muzeu jsme si nejprve prohlédli obrazy - originály malíře Zdeňka Buriana, které jsou zaměřeny na období před vznikem člověka. Všichni příznivci dinosaurů si přišli na své. Pravěcí tvorové, ale i rostliny, vše vypadalo jako živé.

Pak na nás čekala výstava o člověku neandertálském, který žil také na našem území. Na výstavě jsme se seznámili se životem těchto velmi odolných lidských předků. Některé informace nás docela udivily. Například to, že neandertálci měli mnohem větší oči než my, nebo že vyrobili pěstní klín z křišťálu...

A potom jsme se šli konečně podívat do hlavní expozice, jejíž dominantu tvoří veliký mamut. Tam jsme se dozvěděli ve zkratce něco o vývoji člověka a nevjýznamnějších archeologických nálezech z pravěku. Každého z nás zaujalo něco jiného. Někoho výjev ze života člověka zručného, který právě pojídal mrtvého hrocha, jiného zase nález kostry později nazvané Lucy, všechny určitě udivil obrovský mamut s mládětem. Se zájmem jsme poslouchali o nálezu tří lidí z Dolních Věstonic, které zahaluje tajemství… Viděli jsme kopii Věstonické venuše a jeskynních maleb ze Španělska a z Francie…

Doufáme, že se zase brzy vydáme někam na výlet za poznáním.

Mgr. Pavlína Lacinová, Mgr. Markéta Labudová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání