Den Země

The Earth DayMezinárodní den Země se slaví každý rok 22. dubna. Jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidstvo na dopady ničení životního prostředí.

Oficiální tradici tohoto dne založil americký senátor Gaylord Nelson 22. dubna 1970, kdy se snažil vzbudit zájem veřejnosti o vyčištění kontaminovaných řek a zdrojů pitné vody. V následujících letech se stal 22. duben důležitým americkým národním svátkem. S různými programy se připojili studenti, ekologičtí aktivisté a mnozí další, kteří se o ochranu životního prostředí zajímali a veřejně demonstrovali své požadavky a právo na čisté a zdravé životní prostředí.

V roce 1990 překročil Den Země americké hranice a stal se celosvětovou záležitostí, kdy se alespoň jednou za rok zaměří pozornost mezinárodní veřejnosti na ekologickou situaci.

Žáci ZŠ a MŠ Mutěnice oslavili tento svátek různými zábavnými aktivitami v areálu školy. Žáci 5. – 9. ročníku připravili pro děti 1. – 4. ročníku a mateřské školy naučné stezky, kvízy, soutěže a úkoly zaměřené na poznávání přírody a ekologii. Nechyběly ani sportovní disciplíny podporující zdravý životní styl. Malým dětem se nejvíce líbily ukázky živých zvířat – papoušků vlnkovaných, králíků, želvy, kočky, psa a morčat, o kterých se od jejich chovatelů dověděly hodně zajímavostí.

Souběžně s tímto děním na hřišti probíhal v projekční místnosti program Ekocentra Dúbrava z Hodonína, ve kterém děti získaly hodně nových poznatků o rostlinách a zvířatech našich lesů.

Průběh celého dopoledne si můžete prohlédnout na fotografiích.

Mgr. Stanislava Michnová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání