Dopravní výchova

DopravkaCyklisté spolu s chodci tvoří nejzranitelnější skupinu účastníků silničního provozu. Zvýšit ochranu dětí na pozemních komunikacích je jednou z priorit Ministerstva dopravy ČR. Speciální pozornost je tomuto tématu věnována pochopitelně i ve školách, zejména mateřských a základních. V rámci dopravní výchovy na naší škole probíhá každoročně pod dohledem zkušených instruktorů teoretická i praktická výuka mladých cyklistů. Letošní třetí a čtvrté třídy se jí účastnily v pátek 21. dubna a v pondělí 24. dubna. V rámci teoretické přípravy se děti věnovaly dopravním předpisům, dopravním značením a znalostem o výbavě jízdního kola i cyklisty samotného. Své znalosti si poté ověřily při testování. Pak následovala praktická část výcviku na dopravním hřišti, kdy děti předvedly, jak zvládají jízdu na kole, zda se při ní řídí dopravním značením. Všichni se snažili jezdit „předpisově“, protože za porušení pravidel se vylučovalo a každý si přál vydržet na dopravním hřišti jezdit co nejdéle. Čtvrťáci zdárně získali tolik očekávané Průkazy mladého cyklisty, a jakmile dovrší věk deseti let, budou moci vyjet na kolech na silnice mezi ostatní účastníky silničního provozu. Přejme všem, ať mají úspěšný nejen start, ale i každý dojezd do cíle.

Mgr. Drahomíra Čechovská

Více z této kategorie: « Zápis do MŠ Sběr papíru »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání