Kuřátka - Návštěva bylinkového ráje

19. října jsme spolu se třídou Berušek a Medvídku navštívili firmu Sonnentor v Čejkovicích. Již při vstupu do budovy nás přivítala velmi příjemná vůně bylinek a koření. Byl pro nás připraven zajímavý program. Po úvodním přivítání nás paní průvodkyně zavedla do místnosti, kde jsme vykreslovali omalovánku rarášků, ochutnali výborný bylinkový čaj a sušená jablíčka, zkoušeli poznat podle vůně a vzhledu čerstvé bylinky a také si poslechli zajímavý příběh o tom, jak se různé bylinky jmenují a kolik práce a času je potřeba věnovat tomu, než vyrostou, usuší se a my si z nich můžeme uvařit čaj.

Poté jsme si prohlédli sklad bylinek a koření, hledali rarášky, kteří sklad střeží a výtahem sjeli do míst, kde se čaj balí.

Naši prohlídku jsme ukončili na zahradě, kde byl připravený stan, ve kterém jsme soutěžili a za odměnu si mohli v krabičce odnést mimo jiné bylinky na čaj, které jsme si sami namíchali. Ještě jsme si stihli prohlédnout několik zajímavých věcí (např. kaleidoskop, velké dřevěné pexeso či traktor) a už jsme spěchali zpátky do školky.

Na druhý den jsme si ve školce upekli voňavý jablíčkový štrůdl, uvařili výborný čaj z čerstvých bylinek a medu a povídali si o naší exkurzi v bylinkovém ráji.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání