Brněnská exkurze

WP 20171110 11 23 21 ProŠesťáci a sedmáci navštívili 10. listopadu 2017 Planetárium v Brně, kde zhlédli pořad „Tajemství neviditelných světů". Toto představení žáky zavedlo do skrytého, ale fascinujícího světa kolem nás. Unikátní animace a vizualizace, které využívají záběry z elektronových mikroskopů, vysokorychlostních kamer i časosběrných záběrů, umožnily představit titěrné živé organismy, nanotechnologie budoucnosti a pohled na svět při vnímání celého elektromagnetického spektra. Součástí představení byla také prohlídka hvězdné oblohy -  ukázka několika jasných hvězd, nejnápadnějších souhvězdí a některých objektů vzdáleného vesmíru. Díky tomuto pořadu si žáci rozšířili a upevnili učivo přírodopisu, zeměpisu i fyziky a splnili některé cíle environmentální výchovy naší školy.

Žáci VI. A si potom prohlédli v Technickém muzeu vystavené exponáty a strávili hodinu v Technické herně, kde si mohli prakticky vyzkoušet fungování některých fyzikálních zákonů a jednoduchých strojů.

Sedmáci zase navštívili Festival sportu, tance a zábavy na brněnském výstavišti. Viděli zde mnoho ukázek různých sportovních odvětví, které si mohli sami vyzkoušet, potkali několik známých olympioniků a na závěr zhlédli BMX show Dominika Nekolného a taneční vystoupení skupiny Art Factory. Součástí festivalu byla i přednáška o zdravé výživě „Zdraví do škol od A do Z", která žákům spolu s pohybovými aktivitami upevnila vědomosti o zdravém životním stylu.

Mgr. Stanislava Michnová

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání