I.B - Tvary kolem nás

Tvary vychází z podstaty věcí

Ahoj, jmenuji se Čtverec a můj delší bratr je Obdélník. Ve vedlejším domě bydlí náš kamarád Kruh, který pořád něco jí, a proto se pořád víc a víc kulatí. Do třídy s námi chodí ještě další kamarád Trojúhelník – ten do každého šťouchá a pořád vymýšlí, co budeme dělat, až půjdeme ven.

Na začátku prázdnin jsme všichni čtyři vyjeli na tábor, který je u rybníka hned vedle lesa. Bydleli jsme ve stanu všichni pohromadě. Přes den jsme se chodili koupat nebo na výlety.

Jednou v noci, když už jsme spali, nás Trojúhelník probudil. Chtěl, abychom s ním šli na tajnou výpravu do lesa, že nám ukáže, co včera objevil. Opatrně jsme vylezli ze stanu a přeběhli do lesa, aby nás nikdo neviděl. Byla tmavá noc, ale Trojúhelník vzal s sebou baterku a svítil nám na cestu. Za ním šel Obdélník. Já jsem šel poslední a přede mnou šel Kruh. Začínal jsem se trošku bát a koukal jsem na kamaráda před sebou, jestli se taky bojí. Jenže ten jedl rohlík se šunkou a ostatní ho nezajímalo.

Došli jsme pod kopec, na kterém byly zbytky starého hradu. Trojúhelník chtěl, abychom ho šli prozkoumat. Vylezli jsme nahoru a prošli polorozpadlou bránou. Najednou vedle nás něco strašně zařvalo. Všichni jsme se lekli a začali utíkat zpátky do tábora. Jenže Trojúhelník zakopl a rozbil baterku. Nic jsme neviděli, a tak jsme se rychle schovali za veliký kámen. Chvilku bylo ticho, a tak jsme si mysleli, že to, co na hradě tak hrozně zařvalo, se taky leklo a uteklo. Tu najednou...

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání