Zdobení perníčků ve školní družině

P1010033V adventní době si nedovedeme představit naše domovy bez vůně vanilky a rozličného koření. Hospodyňky hledají recepty a přemýšlejí, jakým druhem vánočního cukroví překvapí na vánočním stole. Pravidelně se v době adventu pečou ve většině rodin určitě také perníčky. Děti bývají při této činnosti zdatnými pomocníky nejen při vykrajování nejrůznějších tvarů, ale též při zdobení již upečených perníčků.

Děti z obou oddělení školní družiny si letos vyzkoušely malování na perníčky pod vedením paní Maršálkové z Lužic. Práce jim šla dobře od ruky a tak jsme mohli vidět krásně barevně nazdobené chaloupky, stromečky, andělíčky a další tvary perníčků, které lákaly malé cukráře k nakousnutí.

D. Pochopová, B. Prátová

 

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání