I.B - Rozsvícení vánočního stromu

Vánoční stromek je jedním ze symbolů Vánoc. Tradice zdobení stromku pochází z území dnešního Německa a původně byl ozdoben jablky, ořechy a jinými potravinami. V 18. století se přidala tradice zdobení hořícími svíčkami, které byly po nástupu elektrifikace nahrazeny vánočním osvětlením. Vánoční stromky měly ochranitelskou funkci. Ozdobené větve rozdávali i koledníci. Podle tradice a taky podle první zmínky se stromek zavěšoval nad štědrovečerní stůl, ovšem špičkou dolů.

U nás v Mutěnicích se letos slavnostně rozsvěcoval vánoční strom před radnicí 9. prosince a žáci z 1. a 4. třídy naší školy se taky přidali k zástupu účinkujících a ve velmi příjemné vánoční atmosféře povyprávěli Vánoční pohádku o medvědech a zazpívali Rolničky.              

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání