Sluníčka - Tři králové ve školce

Počátek měsíce ledna byl ve znamení Tří králů v celé naší školce. Ze všech oken se nesla píseň „My tři králové“, navštívili jsme kostel Svaté Kateřiny, abychom si Betlém se Třemi králi prohlédli a pro děti ze Sluníček to byla první, opravdu dlouhá vycházka.  

Známý příběh o jejich příchodu pak ztvárnila každá třída samozřejmě po svém.

Nejprve nás na její dramatizaci pozvala třída Kuřátek, třída Motýlků nám předvedla celý „Vánoční příběh“ a v Beruškách přidali ještě pohádku o paní Zimě a stromečku, který zachránil zvířátka. Všem se představení opravdu povedla a sklidili velký úspěch. 

Nejvíc si však ztvárnění písně „My tři králové jdeme k vám“ užily děti ze Sluníček při vlastním představení. I když ještě neuměly zazpívat celou píseň, s tím jim pomohly paní učitelky a ony s nadšením stavěly Betlém a oblékaly se za zvířátka, Panenku Marii, Josefa a v neposlední řadě za Tři krále.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání