II. A Dubánci - utajený svět dubových lidiček

Půl roku v naší třídě utekl jako voda a nastal den pololetního vysvědčení. A jak nejlépe tento slavnostní den ve škole prožít? Co třeba s knihou v ruce a to ne ledajakou!

Naši třídu navštívili duboví panáčci z knihy Dubánci – příběhy jednoho roku. Ve školní čítárně se školáci s knihou seznámili a přečetli první příběh Leden. Zde se skamarádili s dubovými panáčky, vodníkem Mníkem, ale hlavně prožili neuvěřitelné dobrodružství plné zábavy a sdílení zážitků o přečtené povídce s kamarádem. Pracovali individuálně i ve skupinkách s daným textem, hledali informace, plnili úkoly, které zaznamenávali do připraveného pracovního listu. Dubánka si namalovali a zahráli lesní dubánčí pexeso.

Ukončení dnešního vyučování patřilo slavnostnímu předávání vysvědčení, zhodnocení naší školní práce a půlročního snažení.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání