Filtrované položky podle data: neděle, 18 únor 2018 - Základní škola Mutěnice

Svět kolem nás

IMG 9982Pomalu se stává tradicí, že v únoru zavítají na naši školu cestovatelé, kteří realizují v rámci projektu Svět kolem nás zeměpisný pořad o zemích, které navštíví během roku. V předchozích letech to bylo Mexiko, Peru, Indie a Vietnam. Nyní představili žákům Kubu. Svůj zpracovaný videozáznam doplnili slovem, vlastními prožitky a zodpověděli také mnohé zvídavé otázky.

Kuba – dvě tváře svobody. Takový byl název letošní projekce.

Kuba jako ostrovní stát v Karibském moři je v současnosti druhou nejchudší zemí Latinské Ameriky. Je charakteristický centralizovaným řízením ekonomiky, pěstováním cukrové třtiny a kakaových bobů, zpracováním tabáku, exportem rumu a krásnou přírodou. Žáci též zhlédli různá zákoutí hlavního města Havany a potěšili se tancem a pestrobarevnými kostýmy karnevalového veselí.

Při loučení jsme dostali několik krásných obrázků této země a my už se těšíme, jak s nimi rozšíříme nově nainstalovanou galerii fotografií z tohoto projektu. Také jsme obdrželi pozvánku do příštího ročníku. Za rok se rádi podíváme do Iránu.

Mgr. M. Stupavská

Číst dál...

II. A Divadlo Radost - Pipi Dlouhá punčocha

Ve čtvrtek 15. 2. se  naši druháci vypravili do Divadla Radost v Brně, na krásné představení o devítileté dívence s nevšedním chováním. Ta bydlí úplně sama na okraji malého městečka ve vile Vilekule. Má zrzavé vlasy jako liška, obrovskou sílu a hlavu plnou báječných nápadů. Ano, je to Pipilota  Citrónie  Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha. Její maminka je anděl a tatínek mořský vlk. Pipi má opičku a dva věrné kamarády Toma a Aniku a s nimi zažívá velká i malá dobrodružství. Naučila děti smažit ňamňamce, zahrála si s policajty na babu, podívala se do školy, zkrotila tygra, vyplula s kamarády na moře a nakonec všechny zachránila  před skutečnými piráty.

Číst dál...

II. A Dubánci - utajený svět dubových lidiček

Půl roku v naší třídě utekl jako voda a nastal den pololetního vysvědčení. A jak nejlépe tento slavnostní den ve škole prožít? Co třeba s knihou v ruce a to ne ledajakou!

Naši třídu navštívili duboví panáčci z knihy Dubánci – příběhy jednoho roku. Ve školní čítárně se školáci s knihou seznámili a přečetli první příběh Leden. Zde se skamarádili s dubovými panáčky, vodníkem Mníkem, ale hlavně prožili neuvěřitelné dobrodružství plné zábavy a sdílení zážitků o přečtené povídce s kamarádem. Pracovali individuálně i ve skupinkách s daným textem, hledali informace, plnili úkoly, které zaznamenávali do připraveného pracovního listu. Dubánka si namalovali a zahráli lesní dubánčí pexeso.

Ukončení dnešního vyučování patřilo slavnostnímu předávání vysvědčení, zhodnocení naší školní práce a půlročního snažení.

Číst dál...

III. A Vyjmenovaná slova

  V hodinách českého jazyka to není vždy jen nudná gramatika. Metodami kritického myšlení (jako jsou např. bingo, učíme se navzájem, pětilístek) si prohlubujeme nejen vědomosti jazykové, ale i kompetence komunikativní, sociální a především schopnost se učit. 

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání