Filtrované položky podle data: čtvrtek, 22 únor 2018 - Základní škola Mutěnice

I. A V knihovně

Letos jsme zapojili naše prvňáčky (I. A a I. B) do akce UŽ JSEM ČTENÁŘ, KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA. Je to akce celorepubliková a každoročně ji pořádá Sdružení knihovnických a informačních pracovníků. Cílem je upevnit čtenářskou gramotnost a zájem dětí o čtení.
Akce chystá knihovník. První setkání máme 1. února za sebou. Paní knihovnice v Místní knihovně v Mutěnicích paní Nováková děti seznámila s knihovnou, jejím řádem, provozem, řazením knih podle abecedy. Přečetla dětem pohádku z knihy I. Březinové: Teta to plete. Děti odpovídaly na otázky k textu, seznámila děti s dalšími knihami blízkými jejich věku. V prostorách knihovny připravila pro děti drobné úkoly, děti měly samy zařadit knihy do správného oddělení (podle barvy a písmene na štítku), vybarvily obrázky ze známých pohádek. Na druhou návštěvu se těšíme v březnu. Na třetím – posledním setkání proběhne beseda se spisovatelem dětské knihy.
Více info na http://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/projekt-uz-jsem-ctenar-knizka-pro-prvnacka/projekt-uz-jsem-ctenar-2013-knizka-pro-prvnacka-2016-2017
Odměnou za úspěšné splnění tohoto projektu bude průkazka do knihovny a překvapení - knížka, která je vždy vydávaná jen pro tento projekt a v běžné knihkupecké síti nelze koupit. Těšíme se na novou knížku.

Číst dál...

ŠD1 - Olympiáda

Kteří sportovci nás reprezentují na letoní olympiádě? Ve kterých disciplínách závodí? Kdo z českých reprezentantů již získal medaili? O tom všem si už druhý týden povídáme ve ŠD.

Číst dál...

III. A Zájmové vyučování

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

   V životě se musíme učit i věci, které nás nebaví a děláme je neradi, ale mohou se nám hodit, až budeme starší. To jsme se snažili pochopit z daného lidového přísloví. Rozmanitými aktivitami jsme plnili alespoň první polovinu tohoto přísloví. A kdo ví, budeme- li starší...

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání