Filtrované položky podle data: pátek, 23 únor 2018 - Základní škola Mutěnice

Motýlci - pohádkový karneval

21. 2. 2018 proběhl ve třídě Motýlků "Pohádkový karneval". Všechny děti přišly do třídy už v maskách a byly z toho velice nadšené. Nejprve všichni měly za úkol postavit z různých druhů stavebnic království. Poté jsme se s dětmi dívali na interaktivní tabuli na ukázky z pohádkových bálů, aby měli představu jak to na takovém bálu chodí. Udělali jsme si promenádu masek, na kterou jsme pozvali třídu Berušek, aby se jim všechny děti v maskách představily. Také paní učitelky dětem zatančili tanec krále a královny a "Pohádkový karneval" jsme ukončili společným tancem. Dětem se tento den moc líbil, každý tak dostal sladkou odměnu. 

Číst dál...

III. B ZOH

XXIII. zimní olympijské hry pořádané v letošním roce Jižní Koreou od 9. do 25. února 2018 byly zajímavým tématem i pro naše třeťáky. A tak jsme společně zjišťovali, jaká je tradice a historie olympijských her, povídali jsme si o jednotlivých sportovních disciplínách, mluvili jsme také o české reprezentaci a o nejoblíbenějších sportovcích. Nechyběl ani poslech famfár a pochopitelně oblíbená činnost - kresba sportovce a olympijských symbolů.

Číst dál...

III. B Nevšední učení

Ve škole se už dávno neučíme jen klasickým způsobem, kdy sedíme v lavicích a posloucháme výklad učitele. Mnohem zajímavější je, když si žáci mohou sami všechno vyzkoušet a osahat, pracovat tak, aby si co nejvíce schopností odnesli do běžného života. V měsíci únoru nám s učením pomáhaly mnohé zajímavé a zábavné pomůcky, žáci hráli různé hry a v neposlední řadě pracovali na "velkých počítačích", zvaných All-in-One - jedná se o velký dotykový počítač, na kterém žáci pracují ve skupinkách a plní zadané úkoly. Tento způsob práce je nejen  zábavný, ale také žáky učí spolupracovat, navzájem si vysvětlovat, argumentovat a obhajovat svá řešení. 

Číst dál...

III. B Co, jak, z čeho

V lednu v naší třídě proběhlo projektové vyučování s názvem "Co, jak, z čeho", při kterém jsme studovali živé a neživé přírodniny a zjišťovali, jaký je rozdíl mezi surovinou a výrobkem. Dozvěděli jsme se, jakým výrobním procesem musí projít různé materiály a kolik práce dá takové zhotovení obyčejné tužky. Díky pěknému videu jsme mohli sledovat náročnou, ale pěknou práci sklářů nejen v dnešní době, ale i dříve. Nezapomněli jsme ani na to, zjistit, jak se vlastně sklo - jako surovina - vyrábí.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání