O nás...

Mateřská škola Mutěnice tvoří spolu se ZŠ jeden právní subjekt pod společným názvem Základní škola a Mateřská škola Mutěnice. Budova MŠ a přilehlá zahrada slouží dětem od roku 1975.

Původně byla mateřská škola vyprojektována na dvě třídy s kuchyní, po částečné rekonstrukci zde byly tři třídy s dovážkou jídla ze školní kuchyně a jedna třída předškolních dětí na budově školního klubu. Od 1. října 2010 byla budova po rozsáhlé rekonstrukci přestavěna na čtyři třídy s celodenním provozem, stravování dětí opět zajišťuje kuchyně základní školy. Pro velký počet přihlášených dětí do mateřské školy je nadále na budově školního klubu umístěna pátá třída dětí s polodenním provozem.

Naše mateřská škola pracuje podle vlastního školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání pod názvem "Krok za krokem celým rokem". Nad rámec činností nabízíme logopedii s podporou využití iPadů. Ve třídách využíváme pravidelně interaktivní tabule, které nabízejí velkou škálu možností pro vzdělávání i všestranný rozvoj dětí. K dispozici máme také přednáškový sál nejen na besedy s pozvanými hosty a prostory v Galerii na chodbě. Pro venkovní aktivity využíváme zahradu školky s nově instalovanými zahradními prvky, multifunkční bezpečnostní plochou SmartSoft, školní tělocvičnu a také multifunkční sportovní plochu vybudovanou v prostorách za školou.

ms 2

V tomto školním roce bylo do předškolního vzdělávání přijato 114 dětí ve věku od 2 do 7 let. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku. Smíšená třída je v půldenním provozu.

Provoz mateřské školy začíná v 6.30 a končí v 16.00 hodin. Zajišťuje ho devět kvalifikovaných učitelek, dvě asistentky pedagoga. Polodenní třída na školním klubu má provoz od 8.00 do 12.15 hodin, zajišťuje ho jedna pedagogická pracovnice.

Více z této kategorie: ŠVP »