Projekty EU

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Prev Next
Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Projekt Podpora společného vzdělávání v …

V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši š...

Hanka - avatar Hanka Projekty EU a MŠMT

ETICKÁ VÝCHOVA

ETICKÁ VÝCHOVA

Základní škola a Mateřská škola v Mutěnicích se v roce 2015 zapojila do rozvojo...

Lenka - avatar Lenka Projekty EU a MŠMT

Jazykový pobyt ve Velké Británii

V rámci zlepšení jazykové komunikace v anglickém jazyce organizujeme pro ž...

Hanka - avatar Hanka Projekty EU a MŠMT

Výzva 51

Naše škola je zapojená do projektu Výzva č. 51 v oblasti podpory 1.3 - Další vz...

Hanka - avatar Hanka Projekty EU a MŠMT

Žijeme bezpečně

Žijeme bezpečně

1. ročník - Ať se mi nic nestane V projektu Žijeme bezpečně se žáci seznamovali s b...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Já

1. ročník - U nás doma Tento projekt byl zaměřen na učivo o rodině a nejbližších os...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Z Mutěnic až na Měsíc

Z Mutěnic až na Měsíc

1. ročník - Mutěnice Vesnice, ve které žijeme, nám připadá známá, ale i tak se dá o...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Dříve než vám klesnou víčka

Dříve než vám klesnou víčka

1. ročník - Večerníček V projektu Večerníček se děti dostaly do říše pohádek a veče...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Tradice, zvyky

Tradice, zvyky

1. ročník - Vánoce Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce. Mají je rády děti ...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Tajemství přírody

Tajemství přírody

1. ročník - Na tom našem dvorečku Projekt Na tom našem dvorečku vychází z učiva prv...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Žijeme zdravě

Žijeme zdravě

1. ročník - Od rána do noci Co děláme ráno, kdy máme jít do školy, kdy je čas pro h...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Jak se to dělá

Jak se to dělá

1. ročník - Ferda Mravenec - práce všeho druhu Cílem projektového dne Ferda Mravene...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Ovoce do škol Ve školním roce 2014/2015 se naše škola zapojila do projektu Ovoce do...

Hanka - avatar Hanka Projekty EU a MŠMT

Život dříve a dnes

Život dříve a dnes

1. ročník - Život našich babiček a dědečků Tento projekt se zaměřil na naše babičky...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Žijeme v Evropské unii

Žijeme v Evropské unii

1. ročník - Slovensko Každý z nás má své nejlepší kamarády, se kterými si rozumí. T...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Charakteristika projektu

Charakteristika projektu

Projekt je zaměřen na přípravu projektových dnů s důrazem na mezipředmětové vztahy a...

Admin - avatar Admin Projekt Škola pro život

Z Mutěnic až na Měsíc

1. ročník - Mutěnice

Vesnice, ve které žijeme, nám připadá známá, ale i tak se dá objevovat stále něco nového. O tom se mohly přesvědčit děti v projektu Mutěnice. Pochopit rozdíl mezi městem a vesnicí, poznat historii a významné budovy, dokázat se orientovat a poznat současný život v obci – bylo cílem tohoto projektového dne.

Nejprve se žáci seznámili s krajinou, ve které žijí. Na interaktivní tabuli vyhledávali a určovali zemědělské plodiny, které jsou charakteristické pro naši oblast. Poznávali sousední vesnice, města a pomocí virtuální prohlídky se blíže seznámili s důležitými budovami naší obce. Druhá část projektu byla zaměřená na domov, rodinu a povolání rodičů. Na pracovním listě a interaktivní tabuli děti vyhledávaly obrázky s povoláním svých rodičů, správně je zařazovaly a pantomimou předváděly. Závěr byl věnován výtvarné výchově, kde každý žák ztvárnil dům, ve kterém žije se svojí rodinou.

mutenice 1mutenice 2mutenice 3

2. ročník - Hodonínsko

Poznat místo, kde žijeme, seznámit se s jeho nejbližším okolím a podívat se na zajímavé tipy na výlet bylo základním cílem projektu Hodonínsko. Základní informace o okrese, okresním městě Hodonín a okolních obcích jsme získali na mapce a z informací na stránkách zpracovaných na interaktivní tabuli. Řešili jsme skrývačky, ve kterých jsme poznávali znaky obcí, hráli pexeso s tipy na výlet do okolních obcí a v přesmyčkách se snažili poskládat přeházený název nedaleké vesnice či města. Díl do skládačky obecního znaku mohl každý druhák získat vyřešením slovní úlohy zaměřené na cestování po okolí nebo seřazením sousedních obcí podle abecedy. Projektové dopoledne bylo završeno samostatným řešením pracovního listu, ve kterém děti využívaly nové a zajímavé poznatky celého dne. Proč zajímavé? Protože mnohé z dětí mají v sousedních Bojanovicích, Hovoranech, Čejči, Starém Poddvorově či jiné vesnici babičku, tetu, známé a často sem jezdí.

Hodoninsko 1Hodoninsko 2

3. ročník - Kde domov můj

V projektu "Kde domov můj" se děti seznamovaly se zeměpisnou polohou České republiky, hledaly státy, se kterými ČR sousedí a rozlišovaly některé státní symboly (hymna, vlajka, znak, vlajka prezidenta, národní strom, korunovační klenoty). Druhá část projektu byla především zaměřena na práci s mapou - děti si vytvořily skládačku Kraje, kterou nejprve podle jednotlivých krajů vybarvily a rozstříhaly. Následně se snažily opět naši republiku správně poskládat podle jednotlivých krajů. Jednotlivé dvojice si také mohly procvičit na interaktivní tabuli práci se slepou mapou České republiky. Pomocí metod "učíme se navzájem" a "pětilístek" se děti dověděly mnohé informace o městě Brně a také se seznámily s pověstí O brněnském drakovi. Pomocí interaktivní tabule se seznámily s platidly České republiky, s jednotlivými mincemi a bankovkami počítaly v oboru do tisíce. V závěru projektu poznávaly děti některé přírodní krásy naší vlasti, jež mohou navštívit v jednotlivých krajích, a vytvořily si svého draka inspirovaného pověstí O brněnském drakovi.

penize 9mapa 5mapa 9

4. ročník - Naši sousedé v Evropě

Žáci v projektu Naši sousedé v Evropě poznávali vlajky evropských států, seznámili se s některými z evropských monarchií současnosti – Velká Británie, Švédsko, Norsko, Dánsko, Nizozemí, Lucembursko, Monako, Belgie, Řecko, Španělsko. Dalšími činnostmi žáků bylo řazení poštovních známek s členy královských rodin. Na mapě České republiky hledali přítoky řeky Vltavy a seznamovali se životem a dílem dvou českých hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. V závěru projektu vyřešili zeměpisný kvíz a ve skupince vytvořili plakát o jedné z vybraných zemí.

Sousede 1Sousede 2Sousede 3

5. ročník - Sluneční soustava

V naší třídě 5.A jsme měli projekt, který se jmenoval Expedice Mars. Plnili jsme různé úkoly a ani jsme si neuvědomili, že jsme vlastně měli všechny předměty. Přírodovědu jsme měli asi nejvíce, ale i matematiku, češtinu a hudební výchovu a bylo to super! Byli jsme ve dvojicích a byla i jedna trojice. Když jsme něco udělali nebo jsme něco věděli a bylo to dobře, tak jsme dostali měsíční kamínky. Nejvíce kamínků získala dvojice Sára a Josefínka - ty měly 57 kamínků. Plnili jsme různé úkoly na interaktivní tabuli, byli jsme i na počítačích a ve třídě jsme hráli hry. Na interaktivní tabuli nám paní učitelka pustila něco o planetách a my jsme museli rychle psát - třeba kolik má planeta Neptun Měsíců a jaký poloměr má Země a další zajímavosti. Většina úkolů byla na interaktivní tabuli a mně se nejvíce líbilo, když jsme dělali osmisměrku a taky když jsme zpívali písničku a jak jsme museli hodně rychle psát. Tenhle projekt se mi moc líbil, doufám, že se to někdy ještě bude opakovat.

 
Více z této kategorie: « Dříve než vám klesnou víčka Já »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání