Filtrované položky podle data: středa, 14 březen 2018 - Základní škola Mutěnice

I. A - Na tom našem dvorečku

V únoru jsme vedli v prvouce hodiny projektového vyučování.
Název projektu byl: Na tom našem dvorečku. Učivo a všechny nové informace, poznatky se týkaly domácích zvířat.
Úvodem si děti poslechly motivační pohádku: O zatoulaném koťátku.
Vyprávěli jsme si, jaká domácí zvířata děti znají z obrázků, z knih, televize, která mají doma.
Děti se učily domácí zvířata vyhledat, rozeznat podle stavby těla, zvuků a správně je pojmenovat.
Děti pracovaly na interaktivní tabuli, v pracovních listech, v učebnici PRV. Zařazovaly obrázky zvířat do tabulek (samec- samice- mládě), pojmenovaly jejich příbytky. Seznámily se s tím, čím se tato zvířata živí, jaký z nich máme užitek, proč je chováme. Porovnávaly a sčítaly zvířata, vybarvovaly obrázky zvířat. Naučily se písničky o zvířatech: Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, Malé kotě atd..
Děti soutěžily ve skupinkách v pexesu. Na koberci si hrály s figurkami domácích zvířat, postavily pro ně příbytky ze stavebnic. Týnka přinesla z domova interaktivní hru Statek, kterou dětem předvedla a zapojila děti do hry.
Nakonec děti vytvořily koláž z vystřihaných obrázků zvířátek, z barevných papírů dolepily jejich příbytky.
Projekt se dětem velmi líbil, protože je známo, že děti mají pěkný a citlivý vztah k zvířatům, hlavně u nás na vesnici, kde je samozřejmostí tato zvířata chovat.

Číst dál...

Keramický kroužek - únor

V měsíci únoru jsme se sešli kromě jarních prázdnin i přes velkou nemocnost celkem třikrát. Některé děti si teprve vyráběly klobouky, jiné již glazovaly vypálené klobouky, které věnovaly svým maminkám k pověšení na zeď. Dalšími náměty k tvorbě byli poslední sněhuláci, dále dopisní obálky na vzkazy, jmenovky na dveře. V posledních hodinách se děti pomalu chystaly na jaro a velikonoční svátky. Z keramické hlíny vyráběly vajíčka, zajíčky, úly s včelkami. Těšíme se na JARO.

Číst dál...

III. A,B Divadlo Radost

    Už potřetí jsme se vydali do divadla rozšířit  naše kulturní a literání vědomosti. V hodinách čtení se věnujeme četbě knih od úspěšné švédské  autorky pro děti Astrid Lindgrenové. Kromě příběhů pro děti psala také romány, povídky, divadelní a televizní scénáře. My jsme si vybrali nejslavnější postavu jejích knih - Pipi Dlouhou punčochu. Kniha plná fantazie vznikla z příběhů, které autorka vyprávěla své dceři, když byla nemocná a nemohla chodit do školy.
    Divadelní zpracování nás zaujalo, bylo plné zpěvu, humoru a neobvyklých dobrodružství.
Číst dál...

Motýlci - pohybové hry

S naší třídou pravidelně navštěvujeme také tělocvičnu. tentokrát si děti vyzkoušely chůzi a lezení na vyvýšené rovině, ale také jsme při různých hrách procvičili barvy a postřeh.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání