ŠVP

Filozofií naší mateřské školy je:

• vychovávat a vzdělávat celou osobnost dítěte v pozitivní atmosféře třídy,
  • ponechávat dětem právo projevovat se jako jedinečná osobnost, která se rozvíjí a učí v rozsahu svých potřeb a postupuje svým tempem,
  • dávat prostor k rozvoji dítěte podle jeho schopností,
  • vést k osvojení si mezilidských vztahů a morálních vlastností,
  • dodržováním tradic a zvyků rozvíjet vztah k domovu,
  • poskytovat atmosféru založenou na porozumění, uznání a naslouchání.

Paní učitelky společně s dětmi pracují podle vlastního vypracovaného předškolního vzdělávacího programu "Krok za krokem celým rokem", který je rozdělen do 5 integrovaných bloků: Těšíme se do školky, Kouzlo podzimu, Zimní snění, Dotyky jara, Rozmarné léto. Inspirací ke vzniku tohoto programu pro předškolní výchovu byl příběh "O jabloňce" a prostředí, které děti obklopuje při jejich každodenním běžném životě - vinohrady, pole a zahrady, které pozorují v průběhu všech ročních obdobích.

strom1

Strom jako hlavní symbol představuje celý školní vzdělávací program a jeho části pak zastupují dílčí složky výchovně vzdělávacího procesu.

Vzdělávání dítěje je jako:

• STROM - představuje naše metody práce při vytváření osobnosti dítěte,
  • ZEMĚ - symbol společného působení rodiny, školy a prostředí,
  • KOŘENY - oblast výchovného působení, ze kterého vycházíme,
  • KMEN - symbol učitelky - tvořivé a nápadité, ale zároveň klidné a usměvavé kamarádky dětí, připravené kdykoli pomoci,
  • KORUNA - kolektiv dětí - prostředí s radostnou atmosférou, tolerancí, pohodou, klidem a citovým zázemím,
  • JABLÍČKA - plody - zdravé, všestranně rozvinuté, tvořivé, samostatné, zdravě sebevědomé dítě připravené na cestu v dalším životě.
Více z této kategorie: « O nás... Organizace dne »