V. B Vánoce přicházejí

Předvánoční období bylo v naší škole i třídě ve znamení očekávaných svátků. Nejprve se někteří žáci z naší třídy zúčastnili zajímavé akce v tělocvičně nazvané Mikulášské deskohrátky. Potom také k nám zavítali Mikuláš, čert a anděl.

Rovněž jsme se pečlivě připravovali na vánoční koncert. Nacvičovali jsme písničku o veselých sněhulácích, vyráběli drobné upomínkové předměty v podobě sněhuláků, zdobili perníčky na vánoční jarmark. Při vánočním koncertu mnozí z nás vystupovali v programu, někteří prodávali na jarmarku, jiní přišli jako diváci.

A pak už přišel dlouho očekávaný předvánoční den ve třídě. Vzduchem se linula vůně pomerančové kůry, hřebíčku, vánočního cukroví. Blikala světýlka z vánočního stromku, pomerančových svícnů, nezbytných lodiček z ořechových skořápek. Každý sledoval, jaký bude osud právě té jeho lodičky.

Pak přišlo na vánoční koledování, ochutnávání cukroví a rozdávání dárků. Nakonec jsme si všichni popřáli pěkné svátky a hurá domů užít si Vánoce v rodinném kruhu.

  • Zveřejněno v Sdělení
  • Zobrazeno 315 krát

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání