VIII. A Krok do neznáma

Krok do neznáma
Během školního roku se kromě klasické výuky dostává žákům ve škole také aktivit, které vedou k jejich celkovému životnímu rozhledu. Mezi ně patří i preventivní programy. V naší třídě byl zaměřen na rasismus. Nejdříve přišlo na řadu pár slov o dané problematice a pak už následovala jedna hra za druhou, všechny s cílem poodhalit žákům toto téma.
Hru „ Černobíle“ prolínal detektivní příběh, ve kterém se žáci měli vyhnout předsudkům. Ve třídě měl i úspěšné řešitele. Vojta Hodes dokonce přesně vystihl průběh situace a důvody vedoucí k odhalení pachatele. Úkolem dalších dvou her bylo poznávání hlavních pojmů vztahujících se k rasismu. Poslední hra se nazývala „Křišťálová noc“ a jejím cílem bylo reflektovat postavení Židů v období protektorátu a vztáhnout ho na svůj život v současnosti.
A jak hodnotí program s našimi žáky sami přednášející?
Cituji:
„Se žáky byla úžasná spolupráce. Byli vnímaví, komunikativní, dané téma je zajímalo. Do připravených aktivit se zapojovali. Ve zpětných vazbách uváděli, že pro ně téma bylo přínosem, dozvěděli se něco, co nevěděli, ví, co si mají myslet o rasismu a o předsudcích."
MS

Více z této kategorie: « VIII. A Prosincová mozaika