IV.B Zdravá 5

Víte, jaké látky jsou obsaženy v potravinách?

Dodáváte svému tělu vše, co potřebuje?

Právě na tyto otázky a mnohé další, dostali odpověď žáci 4. B, kteří se zúčastnili projektu Zdravá 5. Paní Syslová, která výukový program Nadačního fondu Albert vedla, děti seznámila se zásadami zdravé výživy, správným rozvržením jídla během dne, ale také s tím, proč jsou nezdravé slazené limonády a co obsahují energetické nápoje a v čem jsou pro organismus častým užíváním nebezpečné. Žáci ve skupinkách sestavovali jídelníček, odpovídali na připravené otázky a podle počtu správných odpovědí bylo znát, že jim zdravá výživa není cizí.

 

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání