VI.A Pohled do minulosti

titulní fotoV rámci probírané látky v literární výchově žáci VI.A uspořádali malou sbírku starých předmětů, které si po nějakou dobu vystavovali ve své třídě. Zajímavostí bylo i to, že se z výstavky stala jakási soutěž, protože některé exponáty byly opravdu velkou hádankou i pro dospělé. Vedle sbírky poštovních známek, alba náboženských obrázků a staré flexarety zaujaly své místo převážně nástroje ze zemědělství. Tak jsme si mohli prohlédnout škrabku na šoupání kukuřice, klíč na utahování koňských podkov nebo železný kartáč na hřebelcování koní. Velkou neznámou se staly železné půlměsíčky dvou velikostí s kovovými hroty, ze kterých se nakonec vyklubaly podkovy pro krávu a tele. Děvčata zase mohla obdivovat rovné kovové nůžky, které se nahřívaly a sloužily jako vlasová kulma. Všem patří poděkování za zapůjčené exponáty.

Mgr. Iva Kovářová

Více z této kategorie: « VI. A Čas očekávání

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání