I. A Modelujeme

V hodinách Člověk a práce střiháme, lepíme, vyrábíme zápichy, hrajeme si se stavebnicí, vytváříme prostorové výrobky, pečujeme o květiny, zvířátka atd.. Ve dvou vyučovacích hodinách jsme se zaměřili na práci s modelínou, kterou děti již znaly z mateřské školky nebo domova. Děti si opět připomněly a využily vlastnosti modelíny, její tvárnosti a pružnosti. V první hodině měly děti za úkol vymodelovat svoje jméno, a to napojováním úzkých válečků. Děti si musely vybrat typ písma (velké nebo malé tiskací) a dodržet jeho velikost na destičce. K svému jménu vymodelovaly děti libovolný obrázek nějaké věci, zvířete. Ve druhé hodině se děti snažily co nejlépe napodobit plody ovoce a zeleniny, kterou doma jedí a správně ji roztřídit. Na všech dětech bylo vidět, že je práce zaujala a bavila. Děti se při práci bály, že přesně neumí plody napodobit, ale podívejte se, opakem je pravdou. Některým se výrobky dokonale podařily, jen se do nich zakousnout!

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání