I. A Modelujeme

V hodinách Člověk a práce střiháme, lepíme, vyrábíme zápichy, hrajeme si se stavebnicí, vytváříme prostorové výrobky, pečujeme o květiny, zvířátka atd.. Ve dvou vyučovacích hodinách jsme se zaměřili na práci s modelínou, kterou děti již znaly z mateřské školky nebo domova. Děti si opět připomněly a využily vlastnosti modelíny, její tvárnosti a pružnosti. V první hodině měly děti za úkol vymodelovat svoje jméno, a to napojováním úzkých válečků. Děti si musely vybrat typ písma (velké nebo malé tiskací) a dodržet jeho velikost na destičce. K svému jménu vymodelovaly děti libovolný obrázek nějaké věci, zvířete. Ve druhé hodině se děti snažily co nejlépe napodobit plody ovoce a zeleniny, kterou doma jedí a správně ji roztřídit. Na všech dětech bylo vidět, že je práce zaujala a bavila. Děti se při práci bály, že přesně neumí plody napodobit, ale podívejte se, opakem je pravdou. Některým se výrobky dokonale podařily, jen se do nich zakousnout!