VIII. A Křížem krážem Evropou

Pod slovem olympiáda si většina z nás vybaví disciplíny spojené se sportovním kláním všech zainteresovaných sportovců. Ale není tomu vždy tak. U nás ve třídě se také uskutečnila olympiáda, tentokrát zeměpisná. 14 žáků se rozhodlo, že si poměří své síly ve znalostech z předmětu, který jim otevírá cestu za poznáním jednotlivých makroregionů celého světa. V osmém ročníku je to především Evropa a v druhém pololetí jsou to znalosti o České republice. Někomu stačilo na vypracování méně času, někteří přemýšleli déle, ale všichni si zaslouží pochvalu a za svoji aktivitu ohodnocení. Vítězkou se stala Anna Králíková, která tímto postupila do okresního kola. V něm obsadila v konkurenci dalších škol z Hodonínska velmi pěkné 8. místo. Aničko, gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

MS