I. A - Na tom našem dvorečku

V únoru jsme vedli v prvouce hodiny projektového vyučování.
Název projektu byl: Na tom našem dvorečku. Učivo a všechny nové informace, poznatky se týkaly domácích zvířat.
Úvodem si děti poslechly motivační pohádku: O zatoulaném koťátku.
Vyprávěli jsme si, jaká domácí zvířata děti znají z obrázků, z knih, televize, která mají doma.
Děti se učily domácí zvířata vyhledat, rozeznat podle stavby těla, zvuků a správně je pojmenovat.
Děti pracovaly na interaktivní tabuli, v pracovních listech, v učebnici PRV. Zařazovaly obrázky zvířat do tabulek (samec- samice- mládě), pojmenovaly jejich příbytky. Seznámily se s tím, čím se tato zvířata živí, jaký z nich máme užitek, proč je chováme. Porovnávaly a sčítaly zvířata, vybarvovaly obrázky zvířat. Naučily se písničky o zvířatech: Když jsem já sloužil, Krávy, krávy, Malé kotě atd..
Děti soutěžily ve skupinkách v pexesu. Na koberci si hrály s figurkami domácích zvířat, postavily pro ně příbytky ze stavebnic. Týnka přinesla z domova interaktivní hru Statek, kterou dětem předvedla a zapojila děti do hry.
Nakonec děti vytvořily koláž z vystřihaných obrázků zvířátek, z barevných papírů dolepily jejich příbytky.
Projekt se dětem velmi líbil, protože je známo, že děti mají pěkný a citlivý vztah k zvířatům, hlavně u nás na vesnici, kde je samozřejmostí tato zvířata chovat.

Více z této kategorie: « I. A Modelujeme I. A Poprvé »