IV. B Cestování vesmírem i pravěkem

Hvězdnou podívanou s názvem Úžasné planety připravila Hvězdárna a planetárium Brno, kterou dne 14. března navštívili žáci čtvrtého ročníku. Celý vzdělávací pořad byl okořeněn otázkami, na kterých si žáci mohli vyzkoušet své znalosti.

Cestovali jsme v čase nekonečným vesmírem k samému zrodu slunce. Viděli jsme hvězdy a souhvězdí aktuální noční oblohy. Přistáli jsme na povrchu planet Sluneční soustavy a kličkovali mezi měsíci, prstenci a planetkami.

Z dalekého vesmíru jsme se přenesli na planetu Zemi do doby kamenné. Pavilon Anthropos nám nejprve odkryl běžný život neandertálců a jejich unikátní nástroje štípané z kamene nebo vytvořené z kostí. Obdivovali jsme dávno vyhynulého mamuta, zrekonstruovaného v životní velikosti, kostry jeskynního medvěda a lva, ale také fascinující schopnost pravěkého člověka přezít v drsných podmínkách.

Nakovec jsme prostřednictvím obrazů Zdeňka Buriana, které vytvořil ve spolupráci s paleontologem Josefem Augustou, nahlédli do pestrobarevných světů prvohorního moře, druhohor, epochy ptakoještěrů i do doby chobotnatců žijících v období třetihor.

Více z této kategorie: « IV.B Zdravá 5 IV. B Jeskynní malby »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
Adresa:

Základní škola a Mateřská škola Mutěnice
Brněnská 777
696 11 Mutěnice

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace s právní subjektivitou
IČO: 68688512
Ředitelka: Mgr. Marie Kujová

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání